No i zaczął się… Wrzesień. U nas w tym roku wyjątkowo ciężko, nowa szkoła, zmiana otoczenia, generalnie nowe. Lekko nie jest. Tym bardziej ważne są stare nawyki – jak wspólne pieczenie ciastek do szkolnej lunchówki. Tym razem w poszukiwaniu inspiracji sięgnęłam po książkę „Sweet” Ottolenghiego i Helen Goh. Znalazłam tam przepis na czekoladowe ciastka z bananami i orzechami. A że Yotam cukru nie żałuje to wprowadziłam trochę modyfikacji – zmniejszyłam ilość cukru w środku ( i użyłam kokosowego), ominęłam też obtaczanie ciastek w cukrze pudrze, no i zamiast pekanów użyłam orzechów włoskich. Ciasteczka są wilgotne, mocno czekoladowe, delikatne. Sprawdziły się w pierwszym tygodniu szkoły.

Czekoladowe ciastka z orzechami
Składniki
Method
- W misce umieścić masło z cukrem i zmiksować przez kilka minut aż masło zbieleje, dodać jajko zmiksować.
- W drugiej misce zmieszać mąkę z proszkiem, solą i kakao. Dodać do masła z cukrem, delikatnie zmiksować, na koniec wmiksować banana.Czekoladę posiekać na drobne kawałki i dodać do ciasta – wymieszać. Wstawić ciasto do lodówki na 2 godziny.
- Blachę do pieczenia wyłożyć papierem.Piekarnik nagrzać do 180 stopni.Orzechy rozdrobnić i wysypać na talerz.Ciasto nabierać łyżka, w rękach formować kulki wielkości orzecha włoskiego, następnie każdą kulkę obtoczyć w orzechach, położyć na blasze do pieczenia i rozpłaszczyć.
- Piec ok 10-12 minut. Odstawić do ostygnięcia.
Uwagi
Dodaj komentarz